Закон щодо оподаткування благодійної допомоги, яку надають релігійні організації

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з представниками Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень оподаткування неприбуткових організацій».

Глава держави нагадав про величезну благодійну та волонтерську діяльність, яку здійснюють різні церкви та релігійні організації для українських воїнів. «Яку величезну допомогу ви їм надаєте, в першу чергу – молитвою, Божим словом, унікальною діяльністю капеланів. Але не останньою чергою є допомога їжею, одежею, приладами. Впевнений, що сьогоднішній закон, який я підписую, буде лише сприяти вашій діяльності», - зазначив Петро Порошенко.

Закон був ухвалений Верховною Радою 6 жовтня 2016 року. Згідно документу доходи неприбуткових релігійних організацій можуть використовуватись не тільки для фінансування видатків на їх утримання та напрямів діяльності, визначених їх установчими документами, але й для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.

При цьому фінансування цих видатків не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.