Посилено вимоги до анонімності розміщення заявок на участь у розміщенні ОВДП

Розміщення ОВДП відбуватиметься на основі анонімних заявок

Київ. 30 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Національний банк України разом з Міністерством фінансів України посилив вимоги до анонімності поданих учасниками розміщення заявок на участь у розміщенні облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП). Для цього регулятор змінив Положення про порядок проведення операцій, пов’язаних з розміщенням облігацій внутрішніх державних позик.

Мета такого рішення - зробити розгляд заявок учасників розміщення облігацій та прийняття рішення щодо їх задоволення об’єктивними та неупередженими. Це, в свою чергу, сприятиме розвитку внутрішнього ринку державних цінних паперів.

Відтепер під час розміщення ОВДП, до кінцевого терміну надходження заявок, уповноважені особи Національного банку та Міністерства фінансів будуть мати доступ лише до інформації про номери та типи заявок учасників. Доступу до іншої інформації, що міститься у заявках учасників розміщення облігацій, вони не будуть мати.

Після закінчення терміну надходження заявок від учасників розміщення облігацій обмеження на доступ до інформації, що міститься в цих заявках, будуть частково зніматися. Лише тоді уповноважені особи Національного банку та Міністерства фінансів отримають інформацію щодо змісту конкурентних та неконкурентних заявок без зазначення найменувань учасників розміщення облігацій.

Інформація щодо переліку учасників розміщення облігацій ставатиме доступною для уповноважених осіб Національного банку та Міністерства фінансів тільки з моменту завершення операції з розміщення облігацій та інформування її учасників про результати їх участі в розміщенні облігацій.

Інформація щодо переліку учасників розміщення облігацій, заявки яких відхилені за допомогою задачі “ЛІГА” системи“ОВДП-online”, стає доступною для уповноважених осіб Національного банку та Міністерства фінансів з моменту відхилення поданих учасниками розміщення заявок.

Такі зміни затверджено постановою Правління Національного банку від 28 грудня 2016 № 417 “Про затвердження Змін до Положення про порядок проведення операцій, пов’язаних з розміщенням облігацій внутрішніх державних позик”. Постанова набуває чинності з 19 лютого 2017 року.