Зміни до закону щодо е-декларування

Порошенко підписав закон про внесення змін до законодавства щодо е-декларування

За цим посиланням є важливий коментар щодо впливу цього рішення на реформу корпоративного управління державної власності (наглядові ради держпідприємств)

http://www.theinsider.ua/business/58d94d43f09c3/

Інтерфакс 28.03.2017. Президент України Петро Порошенко підписав закон, що звільняє низку військовослужбовців від необхідності заповнювати електронні декларації, але вводить обов'язкове електронне декларування для представників недержавних громадських організацій.

Як повідомляється в понеділок на офіційному сайті Верховної Ради України, відповідний закон "Про внесення зміни до статті 3 закону України "Про запобігання корупції" (законопроект №6172) повернуто з підписом президента 27 березня 2017 року.

Верховна Рада 23 березня 268 голосами схвалила закон №6172, згідно з яким звільнила військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського складів, молодшого офіцерського складу від обов'язку подавати е-декларації, а також зобов'язала їх подавати "антикорупціонерів" (керівників або членів вищого органу управління громадських об'єднань, які займаються діяльністюз протидії корупції), членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади.

Під час розгляду у другому читанні та ухвалення в цілому законопроекту Рада прийняла велику кількість поправок, частину з яких їх автори міняли з голосу. Таким чином, наразі остаточний текст ухваленого документа невідомий.

У посольстві США в Україні, коментуючи ухвалені зміни, розширення переліку зобов'язаних подавати е-декларації про майно та доходи на громадських діячів є кроком назад у процесі реформ в Україні. "Е-декларації для вищих державних чиновників – сильний крок вперед у просуванні реформ в Україні. Члени громадянського суспільства відіграють життєво важливу роль у забезпеченні прозорості; робити їх мішенню – робити крок назад", - йдеться в повідомленні посольства, опублікованому в соцмережі Twitter в четвер увечері.

Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоханнес Ган у своєму акаунті в Twitter написав: "Е-декларації мають бути націлені на корупцію в органах державного управління, а не перешкоджати роботі громадянського суспільства... Зміни до закону про е-декларування – це крок назад, а не вперед, і вони мають бути переглянуті".

У понеділок, 27 березня, стало відомо, що голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав зміни до законодавства про електронне декларування та передав його на підпис президенту.

Цього ж дня президент України П. Порошенко повідомив, що проведе консультації в Адміністрації президента з приводу ухвалених парламентом змін до законодавства щодо е-декларування.

Після зустрічі з главою держави виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин повідомив, що президент не може накласти вето на цей закон, оскільки завдяки цим змінам військовослужбовці в зоні АТО звільняються від електронного декларування. Водночас П. Порошенко запропонував активістам створити робочу групу з напрацювання поправок до нього, що президент внесе до парламенту як невідкладні.

"Оскільки зобов'язання заповнення електронних декларацій представниками громадських організацій з'являється лише з 2018 року, за пропозицією президента України, сторони домовилися створити робочу групу за участю представників громадських організацій, народних депутатів і представників Адміністрації президента з метою розробки погоджених змін до цього закону", - поінформували в прес-службі президента України.