Зміни до Порядку попереднього узгодження цін у контрольованих операціях для цілей трансфертного ціноутворення

Уряд вніс зміни до Порядку попереднього узгодження цін у контрольованих операціях, за результатами якого укладаються договори, що мають односторонній, двосторонній та багатосторонній характер, для цілей трансфертного ціноутворення. Рішення прийняте на виконання Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату", згідно з яким узгодженню підлягає не конкретна ціна у контрольованих операціях великих платників податків, а методологія встановлення відповідності умов таких операцій принципу "витягнутої руки", на строк до 5 років на підставі договору про попереднє узгодження ціноутворення.

Також враховано світовий досвід та пропозиції бізнес спільноти в частині набрання чинності договором про попереднє узгодження ціноутворення. У разі дотримання умов зазначеного договору контролюючі органи не мають права приймати рішення про донарахування податкових зобов'язань, штрафів, пені стосовно контрольованих операцій, які є предметом такого договору.

Прийняття постанови сприятиме зменшенню податкових ризиків, можливості вирішувати без суперечок складні випадки трансфертного ціноутворення, спрощенню податкового адміністрування великих платників податків та зменшенню витрат на контроль за трансфертним ціноутворенням, а також запобіганню тривалим та витратним процедурам, пов'язаним з перевірками та судовими справами.