Рішення щодо приєднання України до глобального реєстру бенефіціарних власників.

З метою виконання зобов'язань України, прийнятих за результатами Лондонського антикорупційного саміту, який відбувся 12 травня 2016 року у м. Лондоні, Урядом підтримано ініціативу Міністерства юстиції та Державного агентства з питань електронного урядування приєднатися до Глобального реєстру бенефіціарних власників, який створюється в рамках міжнародного проекту OpenOwnership, та забезпечити передачу до зазначеного реєстру даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про бенефіціарну власність.

Очікується, що в перспективі ці відомості стануть складовою частиною Глобального реєстру бенефіціарних власників та будуть глобально взаємопов'язаними з наборами даних інших держав-учасниць та визнаними в різних юрисдикціях.

Крім того, в рамках цієї роботи передбачається підписання ініційованого громадською організацією "Transparency International Україна" Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво між Міністерством юстиції, Державним агентством з питань електронного урядування, громадською організацією "Transparency International Україна" та консорціумом "OрenOwnershiр".

Водночас у зв'язку з успішною практикою реалізації положень постанови Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 року № 593 та численними проханнями суб'єктів господарювання постанова передбачає можливість надання відомостей Єдиного державного реєстру статистичного та аналітичного характеру у формі прикладного програмного інтерфейсу з використання сервісної послуги.

Реалізація положень постанови стане черговим кроком у боротьбі з корупцією, яка є необхідною для підтримки економічної стабільності, захисту прав людини та протидії організованій злочинності, та сприятиме розвитку електронних сервісів.