Зміни законодавства щодо житлових прав мешканців гуртожитків

Інтерфакс-Україна. 01.06.2017. Порошенко підписав закон, що дозволяє мешканцям гуртожитків приватизувати житлоплощу

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" з президентськими пропозиціями.

Як повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради України, відповідний закон (законопроект №1076) повернуто з підписом президента 1 червня 2017 року.

Як повідомлялося, 5 квітня 2017 року народні депутати України 256-ма голосами підтримали в цілому за закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" з пропозиціями, внесеними раніше президентом П.Порошенко.

При голосуванні парламентарії врахували пропозиції президента України до закону щодо забезпечення рівного права громадян на реалізацію права на приватизацію житлових приміщень у гуртожитках.

Також народні депутати підтримали пропозицію представника президента в парламенті, Ірини Луценко (фракція "БПП") і виключили із закону норми щодо визначення категорій осіб, що мають право проживати в гуртожитку.

«Закон передбачає, що житлова площа в гуртожитку надається одиноким громадянам і сім'ям, які мають право проживати в гуртожитках, за рішенням адміністрації підприємства. При цьому, ні в чинній редакції Житлового кодексу Української РСР, ні в законі, який розглядається, не визначені категорії осіб, які мають право проживати в гуртожитку Прошу врахувати ці зауваження при голосуванні », - заявила з трибуни парламенту І.Луценко.

20 травня 2016 року президент України Петро Порошенко застосував право вето і повернув на повторний розгляд Верховної Ради закон, який дозволяв приватизувати житло в гуртожитках. П.Порошенко мотивував своє рішення тим, що "закон містить норми, які суперечать Конституції та законам України, і не створюють належних правових механізмів реалізації житлових прав мешканців гуртожитків та містять ризики їх порушення".

Президент, зокрема, назвав неприйнятними положення закону, що обмежують права громадян на приватизацію кімнат у гуртожитках в залежності від наявності трудових або службових відносин з підприємством, яке надало їм право проживати в гуртожитку, або в залежності від офіційної реєстрації місця проживання в гуртожитку.

"Встановлення несправедливих правил реалізації прав громадян в такій чутливій сфері, як житлові відносини, може призвести до посилення соціальної напруженості в суспільстві, а також стати фактором соціальних конфліктів", - зазначив П.Порошенко.

1 листопада 2016 року Верховна Рада відправила на доопрацювання в профільний комітет законопроект №1076. Нардепи розглянули пропозиції глави держави до даного законопроекту і не погодилися його відхилити, як пропонував президент. При цьому народні депутати не змогли подолати вето президента - за таку пропозицію проголосувало всього 188 народних депутатів при 300 необхідних.