Зміни до порядку прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва та запровадження електронних сервісів

Уряд прийняв рішення, яке сприятиме удосконаленню дозвільно-погоджувальних процедур у сфері містобудівної діяльності

Зокрема, внесено зміни до нормативно правового акта щодо Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів і Порядку внесення плати за видачу сертифіката, який видається у разі прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, та її розмір.

Тепер будівельні об’єкти можуть прийматитися в експлуатацію за допомогою електронних сервісів. За бажанням замовника документи також можуть прийматися та надаватися в електронному вигляді.

Дані порядки приведено у відповідність до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності", який окрім іншого, передбачає перехід дозвільних процедур у будівництві від категорій складності об'єктів будівництва до класів наслідків (відповідальності) та від триступеневої дозвільної системи (повідомлення, декларація, дозвіл) до двоступеневої (повідомлення, дозвіл).

Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів із середнім та значним класом наслідків (відповідальності) здійснюється шляхом видачі сертифіката, а об'єктів із незначними класами наслідків (відповідальності) шляхом реєстрації декларації.