Нацбанк змінив порядок ведення Реєстру аудиторських фірм

Національний банк оптимізував порядок прийняття рішень щодо ведення Реєстру аудиторських фірм. Зокрема, були внесені такі зміни:

· піднесено на вищий рівень прийняття рішення про включення, відмову у включенні чи виключення з Реєстру аудиторських фірм. Відтак дані рішення прийматиме Правління НБУ, а не Комітет з питань аудиту банків України;

· врегульовано питання запобігання конфлікту інтересів під час прийняття рішень Комітетом з питань аудиту банків України. Наприклад, якщо хтось із членів Комітету є пов’язаною з аудиторською фірмою особою, він повинен буде повідомити про це Комітет та відмовитися брати участь у прийнятті рішення стосовно даної фірми;

· уточнені строки прийняття НБУ рішень з питань ведення Реєстру. Наприклад, якщо раніше регулятор повинен був розглянути подані аудиторською фірмою на продовження дії Свідоцтва документи протягом 15 робочих днів, то тепер у цей термін Національний банк має вже прийняти рішення.

Відповідні зміни передбачено постановою Правління НБУ від 27 червня 2017 року №58 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань аудиту банків», яка набуває чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Постановою № 58 вносяться зміни до «Положення про порядок ведення Реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків», та до «Положення про Комітет з питань аудиту банків України».