Кабмін затвердив критерії допомоги суб’єктам господарювання на професійну підготовку працівників

Урядовий портал, 11 січня 2018 року. Кабмін постановою від 11.01.2018 р. № 11 затвердив Критерії оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на професійну підготовку працівників з метою впровадження правового регулювання відносин між Антимонопольним комітетом України, надавачами та отримувачами державної допомоги на професійну підготовку працівників під час оцінки допустимості державної допомоги

Постанова визначає:

мету і форми державної допомоги;

категорії отримувачів державної допомоги;

максимальний розмір державної допомоги, яка може надаватися;

умови та спосіб розрахунку сукупного розміру державної допомоги;

витрати, що можуть бути відшкодовані отримувачам державної допомоги.

Так, до критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на професійну підготовку працівників належать:

недопущення суттєвої нерівності умов діяльності конкуруючих між собою суб’єктів господарювання;

збільшення кількості працівників, що проходять професійну підготовку.

Державна допомога на професійну підготовку не надається суб’єктам господарювання:

яких визнано банкрутами, стосовно яких порушено справу про банкрутство, що перебувають на стадії ліквідації, які мають прострочену більш як шість місяців заборгованість перед державним (місцевим) бюджетом та Пенсійним фондом України, які визнають свою неспроможність своєчасно виконати зобов’язання перед кредиторами

для здійснення обов’язкової підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації працівників відповідно до вимог законодавства.

Один і той самий суб’єкт господарювання може бути отримувачем державної допомоги за кількома програмами державної допомоги та/або індивідуальної державної допомоги.

Максимальний розмір державної допомоги на професійну підготовку працівників становить не більш як 50 % розміру таких витрат. Це значення збільшується, але не більш як 70%, у таких випадках:

на 10% - у разі професійної підготовки працівників, що є особами з інвалідністю та/або незабезпеченими особами, та/або внутрішньо переміщеними особами, та/або учасниками бойових дій,

на 10% - у разі надання допомоги суб’єктам середнього бізнесу і на 20% у разі надання допомоги суб’єктам малого бізнесу.

У разі надання державної допомоги на професійну підготовку працівників, які працюють в секторі морського транспорту, її максимальний розмір становить не більш як 100 % розміру таких витрат, якщо працівники, які проходять професійну підготовку є позаштатними працівниками судна, та професійна підготовка здійснюється на судні, яке зареєстровано згідно з Кодексом торговельного мореплавства України.

Витратами на професійну підготовку працівників є:

витрати на оплату праці викладацького складу;

витрати на проїзд, придбання навчальних та інших матеріалів, які безпосередньо пов’язані з професійною підготовкою. До цих витрат не належать витрати на проживання, крім мінімально необхідних витрат на проживання працівників, що є особами з інвалідністю;

витрати на надання консультаційних послуг, пов’язаних з професійною підготовкою;

витрати на оплату праці працівників за час, протягом якого вони проходять професійну підготовку;

адміністративні, накладні та інші непрямі витрати за час, протягом якого працівники проходять професійну підготовку.