Національний банк осучаснив порядок здійснення операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах

Національний банк України, 25 січня 2018

Національний банк оновив Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах. Ухвалення документу дозволить відмовитися від використання паперових документів під час оформлення банками та їх клієнтами операцій за гарантіями в національній та іноземній валютах; адаптувати здійснення операцій за гарантіями до міжнародної практики, а також врахувати нові тенденії на ринку та осучаснення регулювання операцій за гарантіями.

Положення дозволяє зменшити кількість паперових документів, які використовуються при оформленні уповноваженими банками та їх клієнтами операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах; використання електронних документів на всіх етапах здійснення уповноваженими банками та їх клієнтами операцій за гарантіями в національній та іноземній валютах.

Крім того, документ має на меті зменшення кількості формальних інструкцій у порядку роботи з гарантіями.

Норми Положення поширюється на усі банки – резиденти України, які беруть участь у здійсненні таких операцій.Нагадаємо, що гарантія є одним із видів забезпечення виконання зобов'язання. За гарантією банк-гарант гарантує перед кредитором виконання боржником свого зобов'язання.Постанова набирає чинності з 03.02.2018, крім норми про виконання вимог до забезпечення тендерної пропозиції.