Вдосконалено механізм "єдиного вікна" на митниці

Уряд вдосконалив механізм взаємодії органів доходів і зборів та державних органів, уповноважених на здійснення державних видів контролю при митному оформленні товарів за принципом “єдиного вікна”.

Крім того, запроваджено ризик-орієнтований підхід до контролю товарів, що переміщуються у дерев’яному чи паперовому пакувальному матеріалі та на дерев’яних палетах.

Постановою, зокрема, пропонується обмеження часу, відведеного контролюючим органам на призначення огляду (інспектування) товарів при експорті, найближчим можливим часом, але не пізнішим за 12 робочих годин від часу, запропонованого підприємством. Крім того, буде надана можливість застосування інформаційного обміну за принципом “єдиного вікна” за рішенням підприємств до 31 січня 2019 року у випадках:

- ввезення (пересилання) на митну територію України товарів у міжнародних поштових відправленнях або у міжнародних експрес-відправленнях, а також у разі переміщення товарів транзитом;

- вивезення за межі митної території України товарів, які перетинають митний кордон іншим, ніж автомобільний, видом транспорту;

- декларування товарів в місцях митного оформлення, які перебувають менше 90 днів у переліку місць митного оформлення товарів.