Держгеокадастр передасть всі земельні ділянки с/г призначення державної власності в комунальну

Урядовий портал, 31 січня 2018 року. Уряд прийняв рішення щодо питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

Володимир Гройсман 31 січня 2018 року підписав розпорядженння, яким доручається Держгеокадастру розпочати з 1 лютого 2018 року передачу усіх земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність відповідних об’єднаних територіальних громад, крім тих земельних ділянок, які не можуть бути передані у комунальну власність.

У випадку якщо земельні ділянки не сформовані, Держгеокадастру доручається забезпечити їх формування шляхом інвентаризації.

Якщо права на ділянки виставлені на земельні торги, то передати у комунальну власність після оприлюднення результатів земельних торгів та укладення договорів оренди таких ділянок.

До передачі ділянок у комунальну власність здійснювати розпорядження землями при передачі в користування (виключно шляхом проведення аукціонів) або у власність, за погодженням з об’єднаними територіальними громадами та після прийняття ними рішення.

Передача земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність відповідних об’єднаних територіальних громад дасть можливість чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів в частині плати за землю та стимулюватиме територіальні громади до їх добровільного об’єднання.