Постанова про Державний стандарт початкової освіти

Реалізація акта сприятиме забезпеченню потреб держави у навчанні та вихованні підростаючого покоління, модернізації навчально-виховного процесу в закладах початкової освіти, підвищенню якості освітніх послуг та створить умови для забезпечення особистісно-орієнтованого підходу до організації навчальної діяльності учнів, що відповідає світовим тенденціям розвитку освіти.

Interfax-Україна. 21.02.2018. Кабінет Міністрів України затвердив на засіданні в середу державний стандарт початкової освіти.

"Держстандарт початкової освіти - це перелік результатів, які мають наші діти уміти, знати після навчання в початковій школі", - пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, представляючи документ.

За її словами, стандарт містить базовий навчальний план, на основі якого міністерство розробляє навчальну програму, а школи - робочі навчальні плани. Стандарт містить чотири плани з урахуванням мови навчання - державної або мови національних меншин, а також для дітей з особливими потребами.

"Наші підручники і навчальні плани мають бути тісно пов'язаними з життєвими ситуаціями", - наголосила міністр освіти.

Документ передбачає окреме вивчення низки предметів - української або іноземної мови або математики, й інтегроване вивчення цих предметів у дисципліні "Я досліджую світ".

Державний стандарт базової освіти Кабмін має намір затвердити в 2019 році, старшої школи - у 2027 році, зазначила Л.Гриневич. Учителі почнуть застосовувати держстандарт для початкової школи з 1 вересня 2018 року.

При цьому міністр зазначила, що органи місцевого самоврядування не виконують державної політики щодо підвищення зарплат учителям. "А деякі органи самоврядування додумалися до того, що в період карантину змусили вчителів написати заяви за свій рахунок", - наголосила Л.Гриневич.

У свою чергу прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що уряд має намір моніторити, де саме відбуваються такі прецеденти. Він також запропонував здійснювати аудит міських бюджетів.