Закон про основні принципи та вимоги до органічного виробництва

Інтерфакс-Україна. 12.07.2018. Порошенко підписав закон про маркування органічної продукції

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції", повідомила прес-служба глави держави.

Згідно з повідомленням, реалізація норм закону забезпечить удосконалення й гармонізацію законодавства України із законодавством Європейського Союзу у сфері виробництва та обігу органічних продуктів та сприятиме створенню прозорих умов господарювання, зменшенню недобросовісної конкуренції, підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції та розширенню зовнішніх ринків її збуту.

Закон встановлює основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, засади правового регулювання органічного виробництва, обігу органічної продукції та функціонування ринку такої продукції. Також визначено правові основи діяльності центральних органів виконавчої влади, суб’єктів ринку органічної продукції та напрями державної політики у зазначених сферах.

Як повідомлялося, Верховна Рада 10 липня ухвалила у другому читанні та в цілому закон №5448-д про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

За ухвалення документа проголосували 237 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.