Закон про проведення фітосанітарної експертизи

Інтерфакс-Україна. 10.07.2018. ВР ухвалила закон про вдосконалення правил фітосанітарного контролю

Верховна Рада у вівторок ухвалила в другому читанні і в цілому закон №6673 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур".

Проект закону підтримали 234 народні депутати за 226 необхідних голосів.

Закон передбачає встановлення процедури уповноваження лабораторій на проведення фітосанітарної експертизи (аналізу), введення Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій з метою затвердження висновків лабораторій та фітосанітарних сертифікатів, виданих на їх основі.

Документ законодавчо врегульовує проведення фітосанітарної експертизи та арбітражної фітосанітарної експертизи. Термін дії висновку фітосанітарної експертизи на території України становитиме 14 днів. Під час видавання фітосанітарного сертифіката на експорт і реекспорт враховуються фітосанітарні вимоги країни-імпортера.

Також передбачається запровадження адміністративної відповідальності посадових осіб фітосанітарних лабораторій за неналежне дотримання законодавства про карантин рослин під час проведення фітосанітарної експертизи. Зокрема, за повторне протягом року порушення проведення експертизи, що призвело до отримання від країни-імпортера двох і більше нотифікацій про невідповідність фітосанітарним заходам, передбачено накладення штрафу на посадову особу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Очікується, що ухвалення законопроекту дасть змогу підвищити гнучкість і ефективність системи фітосанітарного контролю в умовах зростаючого обсягу виробництва та експорту продукції рослинного походження, а також гармонізувати українське законодавство у сфері карантину рослин з європейським.