Закон про врегулювання діяльності Українського культурного фонду

Український культурний фонд - це окрема бюджетна програма.

Інтерфакс-Україна. 10.07.2018. В Україні набув чинності закон про особливості діяльності Українського культурного фонду

В Україні набув чинності закон № 2481-VIII про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання діяльності Українського культурного фонду. Вчора документ опублікували у виданні "Голос України".

Закон уточнює особливості надання фондом грантів на реалізацію культурно-мистецьких проектів. У випадку, якщо Український культурний фонд вирішив профінансувати певний проект, укладається договір про надання гранту. Такий договір не може передбачати замовлення фондом товарів, робіт, послуг, майнових прав, - а також витрачання грошей на ці товари, роботи чи послуги.

Фонд має контролювати, як виконують проект, зокрема на що витрачають кошти і чи встигають втілити задумане вчасно. При нецільовому використанні коштів чи інших суттєвих порушеннях договору фонд може розірвати домовленість в односторонньому порядку.

Документ передбачає, що кошти культурного фонду можна використовувати для сплати винагороди експертам, яких залучають до конкурсного відбору проектів. Методику визначення сум встановить Кабмін, проте винагорода експерту за розгляд однієї заявки і доданих до неї матеріалів не може перевищувати розміру однієї мінімальної зарплатні, визначеної на початок року (у 2018 році - 3723 грн).