Закон, що врегулював процедуру відчуження житла працівникам держпідприємств

Ukrinform.ua. 13 жовтня, субота. Верховна Рада ухвалила зміни до статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності», якими впорядкувала процедуру відчуження суб’єктами господарювання державного сектору економіки житла своїм працівникам.

За ухвалення у цілому відповідного законопроекту №3131 проголосували 243 депутати, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Метою прийняття законопроекту є надання можливості державним підприємствам, установам та організаціям, господарським товариствам, 100 відсотків акцій яких належать державі, здійснювати у встановленому законодавством порядку відчуження нерухомого майна, а саме житла (житло не відноситься до цілісних майнових комплексів підприємств і не використовується у їх господарській діяльності), тим самим зменшити витрати підприємств на утримання такого майна.

Згідно із частиною дев’ятою статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» нерухоме майно об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації, не може бути відчужене, вилучене, передане до статутного капіталу господарських організацій і щодо такого майна не можуть вчинятися дії, наслідком яких може бути їх відчуження.

Відповідно ж до ухвалених змін ці обмеження не поширюватимуться на рішення державних підприємств, установ і організацій, господарських товариств, у статутному капіталі яких 100 відсотків акцій (часток) належать державі, про відчуження житла працівникам таких підприємств, установ, організацій та господарських товариств шляхом продажу, що здійснюється на виконання умов укладених колективних договорів без застосування конкурентних засад.