Aнтипіратський закон про видачу контрольних марок

Interfax-Україна. 02.10.2018. Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до ст.5 закону України "Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних", який створює додатковий механізм для боротьби з піратством і порушенням авторського права.

Як повідомляє у вівторок прес-служба президента України, метою цього закону є удосконалення процесу маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних.

"Завдяки підвищенню прозорості процесу маркування правовласники зможуть ефективно контролювати процес видачі марок і вчасно протидіяти шахрайству та незаконному використанню цих захисних елементів", - йдеться в повідомленні.

У президента зазначають, що реалізація цього закону сприятиме створенню додаткового механізму для боротьби з піратством і порушенням прав суб'єктів авторського права.

Як повідомлялося, 4 вересня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект (№ 4571), яким вносяться деякі зміни до процедури видачі контрольних марок до аудіовізуальних творів, фонограм, комп'ютерних програм, баз даних.

Згідно з текстом законопроекту, документи - заяву та перелік найменувань примірників – мають подаватися на паперових та електронних носіях.

Водночас установа, що займається видачею контрольних марок, протягом трьох робочих днів із дня видачі таких марок, оприлюднить на своєму офіційному веб-сайті перелік найменувань зразків аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних із зазначенням творів, зафіксованих на цих зразках, дані про заявника, щодо якого прийнято рішення про видачу контрольних марок, а також їхню кількість, серії та номера.