Зміни до Податкового кодексу для зниження акцизу на легкові автомобілі

Цікава аналітика про закон також є тут

https://www.epravda.com.ua/publications/2018/11/15/642652/?fbclid=IwAR2xIM3WH4iRCfizqUshdNTt-zCh8crpfTxSjwY4z9dIhc52_Wl7LsjF8Go

https://www.epravda.com.ua/publications/2018/11/8/642468/?fbclid=IwAR1bduqkRPhMxaH25zYmzzLm3et2MD3n-nLpjHTqdI9WlguH83ZFLuwbYsI

Minfin.com.ua. 26 листопада 2018. Вчора, 25 листопада, вступили в силу закони про внесення змін до Податкового та Митного кодексів про зниження акцизу на легкові автомобілі і посилення контролю над переміщенням і використанням автомобілів на іноземній реєстрації.

Основні норми закону:

Закон змінює модель акцизного податку, а також запроваджуються базові ставки акцизу.

Для нових легкових автомобілів з бензиновим двигуном до 3000 куб. см базова ставка складе 50 євро, для більш кубатурних — 100 євро. Для дизельних авто до 3500 куб см ставка складе 75 євро, для більш кубатурних — 150 євро.

До базових ставок будуть застосовуватися два коефіцієнта. В одному випадку розмір коефіцієнта залежить від об'єму двигуна, в другому — віку транспортного засобу.

Один коефіцієнт буде визначатися шляхом ділення об'єму циліндрів двигуна (в куб. См) авто, яке належить розмитнити, на 1000 куб. см.

Другий коефіцієнт — це загальна кількість років автомобіля.

Ставка податку для відповідного транспортного засобу визначається за формулою: Ставка = Ставка базова х К двигун х К вік.

У формулі ставка базова — ставка податку в євро за один транспортний засіб:

— з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунний механізм з об'ємом циліндрів до 3000 куб. см — 50 євро;

— з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунний механізм з об'ємом циліндрів понад 3000 куб. см — 100 євро;

— з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з об'ємом циліндрів до 3500 куб. см — 75 євро;

— з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з об'ємом циліндрів понад 3500 куб. см — 150 євро.

Intrfax-Україна. 22.11.2018. Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про внесення змін до Податкового кодексу для зниження акцизу на легкові автомобілі, а також закон про посилення контролю над переміщенням і використанням автомобілів, зареєстрованих в інших державах.

В історії законопроекту №8487 про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів на сайті Верховної Ради зазначено, що 22 листопада закон повернуто з підписом спікера парламенту та направлено на підпис президенту.

Аналогічна інформація розміщена й в історії законопроекту №8488 про внесення змін до Митного кодексу та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України.

21 листопада Верховна Рада розблокувала процес підписання закону про внесення змін до Податкового кодексу, який знизить акциз на легкові автомобілі, - парламентарі не підтримали два проекти постанови, якими пропонувалося скасувати результати голосування за закон.

Крім того, цього самого дня парламентарі не підтримали два проекти постанови, якими пропонувалося скасувати результати голосування за законопроект про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України в цілому.

8 листопада Верховна Рада підтримала законопроект №8487 про зниження акцизного податку з автомобілів у другому читанні з техніко-юридичними поправками.

"Оскільки більшість машин оформлено на нерезидентів, очевидно, що знову цих "верблюдів" привезти в Україну неможливо. Тому ми запропонували компромісне рішення про звільнення від відповідальності за порушення податкових норм і митних правил щодо дотримання термінів і умов митних режимів тимчасового ввезення або транзиту для осіб, які виконали умови тимчасового порядку митного оформлення таких автомобілів", - сказала голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, представляючи проект закону в парламенті.

При цьому пропонується сплатити за третю особу штраф 8,5 тис. грн, уточнила вона.

Згідно з техніко-юридичною поправкою, внесеною до законопроекту, знижувальний коефіцієнт під час розмитнення автомобіля у 50% буде застосовано протягом 90 календарних днів.

"На всі 90 календарних днів - 50%, без застосування частинки 0,75", - уточнила Н.Южаніна.

Законопроект №8487, зокрема, передбачає базові ставки акцизного податку на рівні EUR50 для авто на бензинових двигунах з об'ємом до 3 тис. см куб., для автомобілів з більшим об'ємом двигуна - EUR100. Для автомобілів на дизельних двигунах до 3,5 тис. куб. см - EUR75 та EUR150 - для авто на потужніших двигунах. При цьому розмір акцизу дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна та коефіцієнт віку.

Крім того, 8 листопада Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроект №8488 про посилення контролю над переміщенням і використанням автомобілів, зареєстрованих в інших державах, із техніко-юридичними поправками.

Законопроект, зокрема, передбачає зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення про встановлення адмінвідповідальності за керування транспортним засобом, за яким числяться порушення термінів його тимчасового ввезення або переміщення в режимі транзиту, а також який було використано для підприємницької діяльності.

Документ також містить зміни до закону про Нацполіцію, які містять норми про зупинення автомобіля з іноземними номерами.