Нові підходи до оцінки стійкості банків

НБУ. Прес реліз. 25.01.2019

Національний банк України змінив підходи до визначення результатів оцінки стійкості банків і банківської системи. Зокрема, регулятор визначатиме необхідний рівень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу та нормативу достатності основного капіталу за результатами оцінки стійкості банків. При цьому, НБУ дозволив банкам досягати необхідного рівня цих нормативів до кінця 2019 року шляхом як збільшення розміру капіталу, так і реструктуризації активів та/або зобов’язань банку.

Зазначені зміни затверджені постановою Правління Національного банку України від 17 січня 2019 року № 21 "Про затвердження Змін до Положення про здійснення оцінки стійкості банків і банківської системи України" і набирають чинності з 26 січня 2019 року.

Нагадаємо, Національний банк у 2018 році започаткував проведення щорічної оцінки стійкості банків та банківської системи України. За підсумками оцінки стійкості банків у 2018 році Національний банк визначав суму потреби (нестачі) у їх капіталі. Банки забезпечували покриття нестачі у капіталі шляхом виконання програми капіталізації та/або плану реструктуризації.

Наприкінці минулого року Національний банк опублікував результати оцінки стійкості банків у розрізі банківських установ. Ці результати показали, що банківський сектор є достатньо капіталізованим, проте має збільшувати запас міцності, щоб посилити стійкість до можливих криз.