Закон про охорону прав на компонування напівпровідникових виробів

Me.gov.ua. 10.09.2019. 10 вересня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №1062 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів”.

Законопроект дозволить українським виробникам, ІТ-спеціалістам, науковцям ефективно захищати авторські права на власні розробки в електротехнічній галузі, а також узгодить вимоги чинного законодавства України щодо охорони прав на компонування (топографії) інтегральних мікросхем із правом ЄС.

"Ухвалення законопроекту в цілому наблизить нас до виконання своїх зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС у сфері інтелектуальної власності. Досягнення європейського рівня захисту прав інтелектуальної власності сприятиме покращенню інвестиційної привабливості України", – прокоментував ухвалення законопроекту в першому читанні Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов.

Законопроект передбачає, зокрема:

уточнений строк чинності прав інтелектуальної власності (спливає через 10 років, що відліковуються від найбільш ранньої з таких дат: кінець календарного року, в якому компонування було вперше використане або кінець календарного року, в якому подана заявка);

можливість подання заявки на реєстрацію в електронній формі;

переглянуті вимоги до заявки на реєстрацію;

удосконалений порядок проведення експертизи заявок;

уточнений перелік прав та обов’язків, що випливають з державної реєстрації компонування напівпровідникового виробу.