Запроваджені штрафи за порушення правил великогабаритними та великоваговими автівками

Interfax-Україна. 23.09.2019

Зеленський підписав закони про фінансування дорожнього господарства

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю" №54-IX, ухвалений Верховною Радою 11 вересня 2019 року.

"Метою документа є запобігання передчасному руйнуванню автомобільних доріг перевантаженими транспортними засобами, зменшення витрат бюджетних коштів на їхнє відновлення, а також підвищення рівня безпеки дорожнього руху. Він вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також до законів "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" та "Про автомобільний транспорт", повідомляє в понеділок прес-служба президента.

Зокрема, передбачається, що порушення правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами спричиняє накладення штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10%. У разі перевищення габаритно-вагових норм від 10% до 20% накладається штраф у розмірі 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Перевищення габаритно-вагових норм більш ніж на 20% передбачає штраф у розмірі 2 тис. неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян.

"Реалізація закону сприятиме забезпеченню дотримання всіма учасниками ринку автомобільних вантажних перевезень норм законодавства про автомобільний транспорт, підвищенню якості та безпеки перевезень автомобільним транспортом, поліпшенню ділового іміджу України", - зазначають в Офісі президента.