Закон про запровадження національної електронної транзитної системи

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №1082 "Про режим загального транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи", ухвалений Верховною Радою 12 вересня 2019 року, повідомляється на сайті парламенту.

Згідно з пояснювальною запискою, документ впроваджує в законодавство положення Конвенції про процедуру спільного транзиту, які дозволять Україні обмінюватися митною інформацією з 35 країнами європейського регіону, отримувати дані для переміщення товарів транзитом, ввести спеціальні транзитні спрощення, використовувати єдину митну декларацію для переміщення товарів від країни-відправника до країни-одержувача через інші країни з використанням загального ІТ-продукту (New Computerised Transit System (NCTS)).

Очікується, що закон запровадить у країні європейську практику прозорих процедур, від яких "виграють" усі українські учасники ланцюга постачання товарів і фінансовий сектор, а оновлена митна служба отримає можливість ввести надійні процеси контролю над переміщенням товарів.

У свою чергу в Міністерстві фінансів України зазначили, що на ухваленні закону робота над приєднанням до Конвенції про процедуру спільного транзиту не завершується.

"Процедура приєднання є нестандартною для країн-претендентів: спершу претендент має запровадити і використовувати на своїй території положення цієї Конвенції і відповідний ІТ-продукт не менше одного року. Лише після цього Україна зможе отримати офіційне запрошення приєднатися до Конвенції", - пояснили на сайті Мінфіну.

Як повідомлялося, голова Державної митної служби Максим Нефьодов вважає, що "це проста красива історія митного безвізу, яка дасть змогу українським гравцям виїжджати з України та доїжджати до Португалії однією вантажівкою з одним документом, з однією гарантією".

На його думку, це здешевить для українських споживачів українські товари.