Зміни до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби

Кадровік-01, 2 грудня 2019. До складу конкурсної комісії можна включати державних службовців іншого державного органу. КМУ постановою від 27.11.2019 № 962 уніс зміни до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246.

У Центрі оцінювання кандидатів на зайняття посад державної служби (далі — Центр оцінювання) проводитимуть тестування на зайняття:

посад категорії «А»;

посад категорій «Б» і «В» у міністерствах та інших центральних органах виконавчої влади (крім посад у їх територіальних органах, які утворені як структурні підрозділи апарату, що не мають статусу юридичної особи).

Також інші державні органи можуть проводити конкурс або його окремі етапи у Центрі оцінювання.

Якщо неможливо утворити конкурсну комісію або неможливе її функціонування в державному органі, фактична чисельність якого становить менше 10 осіб, суб’єкт призначення може включити до складу конкурсної комісії працівників іншого державного органу за згодою керівника державної служби такого державного органу.

Кандидати на посади категорії «А» можуть додатково проходити тестування на знання спеціального законодавства. При розв’язуванні ситуаційних завдань до наступного етапу не допускаються кандидати, які під час розв’язування ситуаційного завдання отримали середній бал «0». Раніше було — «0,5». До перевірки доброчесності кандидатів на посаду категорії «А» долучатимуть НАБУ. Зокрема, для забезпечення формування об’єктивної характеристики щодо доброчесності кандидатів на посади категорії «А», визначених Комісією, та з метою виявлення наявності корупційних ризиків суб’єкт призначення або уповноважена ним особа перед проведенням співбесіди організовує отримання відповідної інформації від НАБУ.

Також змінились умови проведення конкурсу на зайняття посад фахівців з питань реформ категорій «Б» і «В».