Закон про верифікацію та моніторинг державних виплат

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про верифікацію і моніторинг державних виплат" №324-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 3 грудня, повідомляє прес-служба президента.

Цей закон визначає основні завдання, права та обов’язки центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову й бюджетну політику в частині здійснення верифікації державних виплат. Також він визначає повноваження органів, що здійснюють державні виплати, основні питання збору, обробки, захисту та аналізу інформації, отриманої від суб’єктів її надання.

Згідно з законом, верифікація державних виплат здійснюється за допомогою інформаційно-аналітичної платформи, через яку проходитимуть зібрані дані з подальшим визначенням відповідності інформації вимогам законодавства, що визначає право на отримання та розмір державних виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних.

Порядок здійснення верифікації та моніторингу державних виплат встановлює Кабінет Міністрів України.

Перелік державних виплат, що підлягають верифікації, затверджує орган, що здійснює верифікацію та моніторинг державних виплат, за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що формують та реалізовують державну політику у сфері надання відповідних держвиплат.

Крім того, закон визначає основні етапи верифікації та список даних, які використовуються для її проведення.

Також документ встановлює механізми повернення неправомірно отриманих держвиплат.

Закон набуде чинності наступного дня після оприлюднення, крім ч. 3 ст. 8, яка набуде чинності після запуску системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів, і ч. 1 ст. 10, яка набуде чинності з 1 січня 2021 року.