Закон, що дозволяє бездомним реєструвати місце проживання за адресою закладів соцзахисту

Interfax, 12 грудня 2019. Верховна Рада дозволила бездомним особам реєструвати як своє місце проживання або перебування соціальні заклади, в яких вони отримують соціальні послуги.

За відповідний законопроект №0932 "Про внесення змін до закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні (щодо надання притулку бездомним особам)" на засіданні в четвер у другому читанні проголосували 343 народних депутати.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, ухвалення закону вдосконалить процедуру й умови надання адміністративних послуг бездомним та іншим особам, які не мають постійного місця проживання.

Відповідно до ухваленого закону, реєстрація місця проживання або перебування бездомної та інших осіб, що не має постійного місця проживання, здійснюється за адресою спеціалізованого соціального закладу, закладу соціального обслуговування і соціального захисту, в якому такій людині надаються соціальні послуги.

Подання заяви бездомної особи про реєстрацію місця перебування або проживання (і зняття з реєстрації) здійснює спеціалізований соціальний заклад, де цій особі надаються послуги.

Як зазначив, представляючи законопроект, голова комітету з прав людини Дмитро Лубінець, запропоновані зміни спрямовані на захист прав найбільш незахищених верств населення: бездомних громадян, які не мають постійного місця проживання.

"На сьогодні бездомні громадяни, які проживають у соціальних закладах, фактично позбавлені права реєструвати місце проживання в цих закладах, де вони отримують соціальні послуги. Законопроект виправляє цю ситуацію і надає можливість надавати соціальні послуги найбільш вразливим верствам населення відповідно до закону", - сказав Лубінець.