Держзакупівлі ліків передані від міжнародних організацій до новоствореної установи «Медичні закупівлі України»

МОЗ, 23 січня 2020.Постанова Кабінету Міністрів України дозволить ДП «Медичні закупівлі України» почати перебирати на себе функцію закупівельника, приватним закладам охорони здоров’я отримувати ліки та медичні вироби закуплені за бюджетні кошти, а також з’явилась можливість закуповувати ліки поза Національним переліком.

Опубліковано постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення функціонування ефективної системи закупівель лікарських засобів, медичних виробів, допоміжних засобів та інших товарів медичного призначення»

Вказаною Постановою затверджено «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я». Це ще один крок до створення ефективної системи централізованих закупівель лікарських засобів та медичних виробів. Вказаним Порядком впроваджуються наступні новації:

Залучення ДП «Медичні закупівлі України» до закупівель медичних товарів за кошти державного бюджету та надання йому статусу одержувача бюджетних коштів.

Важливим завданням для МОЗ України є передача невластивої функції з закупівель медичних товарів до стратегічного закупівельника, яким визначено ДП «Медичні закупівлі України». І вже у 2020 році державне підприємство почне виконувати цю функцію, поступово перебираючи на себе закупівлі від спеціалізованих організацій (UNDP, UNICEF, Crown Agents), які закуповують ліки та медичні вироби для України з 2015 року.

Для забезпечення прозорості та ефективності прийняття рішень МОЗ України розробить наказ, яким буде детально описаний увесь ланцюг процесу забезпечення пацієнтів медичними товарами, зокрема у частині формування номенклатури закупівель, розподілу коштів між напрямами закупівель та опиcано процес визначення та коригування потреби.

Приватні заклади охорони здоров’я зможуть отримувати лікарські засоби та медичні вироби закуплені за бюджетні кошти у разі укладання договорів про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров’я України.

Важливою новацією став дозвіл закуповувати лікарські засоби поза Національним переліком основних лікарських засобів за умови створення регіональних цільових програм та після проведення оцінки медичних технологій. Таким чином буде розширена сфера застосування ОМТ, як інструменту для прийняття управлінських рішень.

Крім того вноситься ряд технічних змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України,що стосуються формування цінової політики на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що закуповуються за кошти державного бюджету України.