Закон, що усуває прогалини у законодавстві щодо будівництва пандусів та підйомників у будинках прийнятих в експлуатацію до 2007 р

Interfax, 10 лютого 2020. Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо посилення захисту осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при здійсненні містобудівної діяльності" № 473-IX, який Верховна Рада України ухвалила 16 січня 2020 року.

"Закон дає визначення понять "маломобільні групи населення" і "засоби безперешкодного доступу до об'єктів" та передбачає здійснення конкретних заходів, що дають змогу пристосувати житло і навколишнє середовище до потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при здійсненні містобудівної діяльності", - зазначає в повідомленні прес-служби президента в понеділок.

Відповідно до закону, облаштованість засобів безперешкодного доступу до об'єктів житлово-комунального та громадського призначення, зокрема, до під'їздів і/або квартир у житлових будинках, осіб із інвалідністю та інших маломобільних груп населення може здійснюватися за відсутності документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою. Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його оприлюднення.