Закон, запроваджує автоматизацію митного оформлення товарів

Interfax, 11 лютого 2020. Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" №440-IX, який Верховна Рада підтримала 14 січня 2020 року.

Як повідомляється на офіційному сайті глави Української держави, внесені зміни є продовженням реформування Державної податкової служби України (ДПС) і Державної митної служби України.

Документ забезпечує функціонування обох відомств у форматі єдиних юридичних осіб і дасть змогу створити інформаційну базу щодо митної вартості переміщуваних через митний кордон України товарів на основі знеособленої інформації щодо експортно-імпортних операцій.

"Реалізація положень закону сприятиме автоматизації та прозорості митних формальностей, а також запобіганню корупції у цій сфері. Зокрема, документ запроваджує регулярне оприлюднення Держмитслужбою інформації, що стосується митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, врегульовує питання застосування електронних документів та електронного документообігу в митній справі", - йдеться в повідомленні.