Постанова про обов'язкове обладнання суден дистанційним контролем

Lexinform, 18 лютого 2020. Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 р. N 963» від 12 лютого 2020 р. № 93. Змінами до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів «Про створення системи моніторингу риболовних суден» визначено, що тепер технічними засобами дистанційного контролю обладнуються судна флоту рибної промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства (3 та 4 району плавання), які здійснюють спеціальне використання водних біоресурсів:

у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) або територіальному морі на відстані до 2 морських миль – технічними засобами дистанційного контролю, які працюють на базі глобальної навігаційної супутникової системи GNSS та GPS;

у територіальному морі на відстані більше 2 морських миль – технічними засобами дистанційного контролю міжнародної супутникової системи зв’язку INMARSAT.

Судна флоту рибної промисловості, що підлягають нагляду класифікаційного товариства, ходять під Державним Прапором України і на яких спеціальне використання водних біоресурсів здійснюється у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах), внутрішніх морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні та на континентальному шельфі України, у відкритому морі та у виключних економічних зонах іноземних держав, обладнуються технічними засобами дистанційного контролю міжнародної супутникової системи зв’язку INMARSAT.

Риболовні судна, що ходять під іноземним прапором і здійснюють спеціальне використання водних біоресурсів у виключній (морській) економічній зоні і на континентальному шельфі України, – технічними засобами дистанційного контролю міжнародної супутникової системи зв’язку INMARSAT.

Здійснення спеціального використання водних біоресурсів на вищезазначених суднах, які не обладнані технічними засобами дистанційного контролю або якщо такі засоби не працюють, не допускається.