Українці зможуть користуватися Інтернетом в літаку

ЮрЛіга, 31 січня 2020. Нові стандарти для низки радіотехнологій відкривають нові можливості для користувачів телекомунікаційних послуг.

Це стало можливим завдяки внесенню змін до Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України та Плану використання радіочастотного ресурсу України.

Зазначені зміни закріплено у відповідній урядовій постанові № 15 від 15 січня 2020 року. З повним текстом документа можна ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ.

Мінцифри пояснило, що означає для українців прийняття постанови.

Відтепер авіаперевізники отримали законну можливість використовувати технології супутникового зв'язку та надавати пасажирам доступ до Інтернету на всіх етапах - від посадки до прибуття.

Європейські дослідження продемонстрували: підключення до Інтернету на бортах літаків за допомогою космічних терміналів Ка-діапазону не має негативного впливу на авіаційну безпеку під час роботи на землі, зазначають у Мінцифри.

Окрім цього, оператори телекомунікацій отримали можливість використовувати найбільш сучасне устаткування на базі нових стандартів широкосмугового радіодоступу. Це важливий крок до появи якісного Інтернету в маленьких селах та віддалених регіонах, а також підвищення якості телекомунікаційних послуг у громадському транспорті, корпоративному середовищі, торгових залах, готелях або вокзалах.

Важливо: віднині частоти, призначені для 5G, будуть розподілятися між операторами лише через відкриті тендери.