Відвідувати урядові будівлі можна з e-паспортами

LexInform, 4 травня 2020.

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання відвідування адміністративних будівель із застосуванням відображення інформації, що міститься в документах, в електронному вигляді» від 29 квітня 2020 р. № 327.

Змінами до абз. 6 п. 10 Порядку відвідування Будинку Уряду посадовими і службовими особами, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2013 р. № 212, встановлено, що вхід до Будинку Уряду здійснюється також після пред’явлення та/або з використанням (крім визначених цим Порядком випадків) паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон (у тому числі відображення інформації, що міститься у відповідних документах, в електронному вигляді з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал Дія», яке пред’являється (надається) особою через зазначений мобільний додаток).

Зміненим абз. 1 п. 16 Порядку визначено, що посадові і службові особи, громадяни України, які відвідують Будинок Уряду, отримують одноразову перепустку в бюро перепусток особисто після внесення їх прізвища, імені та по батькові до системи контролю управління доступом на підставі пред’явленого документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (для неповнолітніх – свідоцтво про народження, учнівський або студентський квиток), у тому числі відображення інформації, що міститься у відповідних документах, в електронному вигляді з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал Дія», яке пред’являється (надається) особою через зазначений мобільний додаток.

Окрім цього, міністерствам, іншим центральним та місцевим органам виконавчої влади у місячний строк з дня набрання чинності цією постановою доручено забезпечити можливість відвідування адміністративних будівель, в яких розміщуються такі органи, на підставі відображення інформації, що міститься у відповідних документах, в електронному вигляді з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал Дія», яке пред’являється (надається) особою через зазначений мобільний додаток.

Іншим органам державної влади та органам місцевого самоврядування рекомендовано забезпечити можливість відвідування їхніх адміністративних будівель на підставі відображення інформації, що міститься у відповідних документах, в електронному вигляді з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал Дія», яке пред’являється (надається) особою через зазначений мобільний додаток.