Виборче законодавство істотно змінено

LexInform, 23 липня 2020

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства» від 16 липня 2020 р. № 805-IX.

До Виборчого кодексу внесено значну кількість змін, які стосуються всіх видів виборів та всіх етапів виборчого процесу і передбачають коригування більш, ніж 200 з 289 статей Кодексу.

Частина новел Закону стосується питань діяльності Центральної виборчої комісії, функціонування Державного реєстру виборців, притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності за правопорушення під час виборчого процесу.

Зокрема, передбачені комплексні зміни щодо заповнення виборчих документів, підрахунку голосів, подання документів кандидатами, перебігу окремих виборчих процедур.

Законом встановлено обмеження для одночасного балотування на місцевих виборах, змінено законодавство з питань територіальної організації виборів та системи виборчих комісій на місцевих виборах, уточнено строки декларування майнового стану, доходів, витрат і зобов’язань фінансового характеру кандидатами на виборні посади, зменшено грошову заставу на місцевих виборах.

Відповідні зміни також внесено до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства, Законів України «Про Центральну виборчу комісію», «Про Державний реєстр виборців», «Про запобігання корупції», «Про державну службу».