Повноцінний запуск Prozorro Market відкрив доступ до ринку обсягом 30 мільярдів гривень

Prozorro, 14 вересня 2020

Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 822 “Про затвердження порядку формування та використання електронного каталогу”. Цей документ врегульовує роботу першого державного онлайн магазину Prozorro Market і розкриває його повний потенціал для бізнесу та держави.

Відтепер державні замовники можуть користуватись Prozorro Market для закупівель до 200 тисяч гривень, а ті, що є монополістами у своїй галузі — до 1 млн грн. Однак закупівлі понад 50 тисяч можливі лише шляхом запиту цінових пропозицій. Цей функціонал нараші тестується і стане доступним на Prozorro Market вже на початку жовтня.

Prozorro Market створений для того, аби державні та комунальні органи влади і підприємства могли без зайвих зусиль та організації тендерів купувати товари широкого вжитку: офісне приладдя, пальне, меблі, побутову хімію, комп'ютери, посуд тощо. Крім цих позицій, в Prozorro Market також продаються захисні маски, антисептики, санітарні набори та багато інших медичних товарів.

“Державні закупівлі мають бути таким самими простими, як закупівля в інтернет магазині, і при цьому лишатися ефективними і прозорими. І я певен, що Prozorro Market — найкращий інструмент для цього,” — впевнений генеральний директор Prozorro Василь Задворний.

Які ще є переваги оновленого Prozorro Market?

Економія державних коштів. Каталог відображає всі цінові пропозиції у кожній групі товару, бізнес дивиться на ціни конкурентів і знижує свої. Завдяки цьому покупки в Prozorro Market є дуже вигідними для держави. Зокрема, якщо медичні маски в рамках протидії COVID-19 державні замовники купували в середньому за 5,85 грн, а на Prozorro Market у середньому за 3,78 грн (дані за серпень 2020 року). Крім того постанова КМУ впроваджує інструмент запиту цінових пропозицій. Купуючи щось від 50 тис. грн, замовник зазначатиме товар, а постачальники надаватимуть свої ціни. Переможець — той, хто запропонує найнижчу ціну, — визначатиметься автоматично. Таким чином, зберігається один із основних принципів закупівель на Prozorro — конкуренція, а державні замовники зможуть отримувати ще більше економію коштів.

Завдяки Prozorro Market бізнес зможе економити час та знизити операційні витрати. Аби потрапити в електронний каталог Prozorro Market, достатньо один раз пройти просту процедуру кваліфікації. Таким чином, підприємці отримують зручний канал збуту і можуть без додаткової реклами отримувати замовлення від понад 30 тисяч державних установ з усієї країни. Деякі приватні компанії вже активно користуються Prozorro Market.

Гнучкі тарифи. Для підтримки, наповнення та розвитку Prozorro Market бізнес буде сплачувати комісію — але лише в разі підписання угоди. Йдеться про 3% від суми договору при вартості закупівлі до 50 тис. грн, 2% – до 200 тис. грн, 1% – понад 200 тис. грн. Для державних замовників користування Prozorro Market є повністю безкоштовним.

Довідково:

Електронний каталог Prozorro Market почав працювати у квітні минулого року в пілотному режимі. На сьогодні в Prozorro Market вже продають свої товари понад 1000 постачальників. Сума підписаних контрактів — понад 60 млн грн.

Адмініструванням каталогу займаються централізовані закупівельні організації, зокрема державна установа "Професійні закупівлі". Вони кваліфікують постачальників та наповнюють каталог актуальними товарами. Натомість електронні майданчики забезпечують доступ державних замовників до Prozorro Market через онлайн-інтерфейс та надають клієнтську підтримку, а ДП “Прозорро” — проводить технічну розробку та координацію процесів.