Закон, що уніфікував підхід до бюджетів місцевого самоврядування незалежно від статусу населеного пункту

17.09.2020. Interfax. Верховна Рада уніфікувала підхід до визначення складу доходів і видатків бюджетів місцевого самоврядування незалежно від статусу населеного пункту, ухваливши в цілому законопроект №3614 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи".

Як передає кореспондент агентства, законопроект у другому читанні на засіданні в четвер підтримали 287 народних депутатів за необхідних 226 голосів.

Законопроект пропонує ввести єдиний уніфікований підхід до визначення складу доходів і видатків бюджетів місцевого самоврядування незалежно від статусу населеного пункту (село, селище, місто районного, обласного значення тощо і їхнього об'єднання). Зокрема, пропонується розширити склад їхніх доходів за рахунок доходів, які "закріплені" сьогодні за районними бюджетами, а також з огляду на це визначити окремо склад доходів і видатків для бюджетів місцевого самоврядування (бюджетів територіальних громад сіл, селищ, міст та їхніх об'єднань) і районних бюджетів.

Пропонується також виключити районні бюджети з механізму горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів; виключити районні бюджети з "одержувачів" освітньої та медичної субвенцій, субвенцій на виконання інвестиційних проектів тощо.