Малі й середні фермери отримають доступ до кредитування

Міністерство аграрної політики та продовольства України, опубліковано 14 липня 2021 року

Завдяки спільній позиції Мінагрополітики та Мінекономіки сьогодні було прийнято важливе рішення на користь малих та середніх фермерів – Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про деякі питання надання державних гарантій на портфельній основі». Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

«Ми продовжуємо виконувати свої обіцянки. Сьогодні Уряд прийняв постанову, яка дає можливість малим та середнім фермерам господарювання отримувати доступ до кредитування, який для частини з них був обмежений через відсутність необхідного забезпечення. Держава частково гарантуватиме портфель кредитів для таких позик, що відкриває шлях для розвитку малим та середнім фермерським господарствам», – розповідає Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Такі гарантії надаватимуться в межах визначених сум на відповідний бюджетний період на підставі рішень Уряду. Позика надаватиметься строком до 10 років, а гарантії від держави дозволяють суттєво знизити ставку по кредиту, який надає банк. Це не вплине на витрати з державного та місцевих бюджетів.

Міністр підкреслює, що завдяки держгарантіям убезпечуються й банки, яким гарантується мінімізація кредитних ризиків через неповернення позичальниками коштів.