Закон про реалізацію арештованого іпотечного майна

16 липня 2021, Укрінформ

Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення розбіжностей та осучаснення реалізації майна в іпотеці та виконавчому провадженні".

Як передає кореспондент Укрінформу, за проєкт закону №3360-1 проголосували 295 народних депутатів.

Законом створено передумови для посилення прозорості системи реалізації арештованого майна з дотриманням принципу нотаріального засвідчення фактів для надання їм юридичної вірогідності, підвищення ефективності виконання судових рішень, вдосконалення нормативного регулювання, а також усунення суперечностей між чинними актами в частині реалізації активів у межах процедури виконавчого провадження.

Документом внесено зміни до законодавчих актів у сфері реалізації арештованого майна в межах процедури виконавчого провадження. Зокрема, виключено процедуру реалізації за фіксованою ціною. Тобто, вартість об’єкта залежатиме виключно від результатів електронних торгів.

Водночас передбачено можливість проведення електронних аукціонів з можливістю зниження початкової ціни — якщо не буде охочих придбати майно за запропонованою оцінювачами вартістю. Йдеться і про удосконалення процедури реалізації предмета іпотеки з дотриманням принципу нотаріального засвідчення фактів для надання їм юридичної вірогідності.

Також удосконалюється порядок проведення електронних аукціонів Кабінетом Міністрів за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері реалізації майна (майнових прав, інших активів).

Юридична газета, 16 липня 2021

Законом внесено зміни до ряду законодавчих актів у сфері реалізації арештованого майна в межах процедури виконавчого провадження, а саме:

виключено процедуру реалізації за фіксованою ціною;

визначено порядок проведення електронних аукціонів Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері реалізації майна (майнових прав, інших активів).

забезпечено можливість проведення електронних аукціонів у спосіб продажу майна з можливістю зниження початкової ціни;

запроваджено процедури, які забезпечать прозору реалізацію активів;

вдосконалено процедуру реалізації предмета іпотеки з дотриманням принципу нотаріального засвідчення фактів для надання їм юридичної вірогідності.