Мешканці тимчасово окупованих територій зможуть проходити віддалену ідентифікацію для отримання пенсій та соцвиплат

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, опубліковано 22 вересня 2021 року о 16:58

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 22 вересня 2021 року удосконалив механізм виплати пенсій та грошової допомоги громадянам України шляхом запровадження додаткової можливості проходження ідентифікації для їх одержувачів - віддалено.

Проект постанови розроблено Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України спільно з Міністерством цифрової трансформації України з метою удосконалення механізму виплати пенсій та грошової допомоги, зокрема й для українців, що мешкають на тимчасово окупованих територіях.

«Нині існують труднощі з отриманням пенсій та соціальних виплат для мешканців ТОТ, оскільки для ідентифікації люди повинні приїжджати на підконтрольну Уряду територію України, але російські окупаційні режими продовжують блокувати роботу КПВВ, утримуючи людей в заручниках. Переважна більшість таких одержувачів, люди похилого віку, які просто не мають можливості чекати кілька місяців, аби окупанти врешті вирішили надати їм дозвіл на перетин КПВВ. Тож можливість віддаленої електронної ідентифікації допоможе нашим громадянам з ТОТ зекономити час, гроші, а найголовніше – здоров’я», - зазначила заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Драганчук.

Так, процес віддаленої ідентифікації здійснюватиметься шляхом авторизації одержувача (без його особистої присутності) в особистому кабінеті порталу Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису “Дія.Підпис” (“Дія ID”). Така можливість прирівнюється до фізичної ідентифікації одержувача.