В Україні змінилися правила розкриття банківської таємниці

11 жовтня 2021, Слово і діло

Національний банк України змінив правила зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці в країні.

Постанова зі змінами опублікована на сайті НБУ.

Так, постановою передбачається, що банк протягом 10 робочих днів повинен розкрити інформацію, яка становить банківську таємницю, за наявності письмового запиту, або письмового дозволу власника. Інформація про рахунок умовного зберігання та пов'язані з ним операції розкривається банком за наявності письмового запиту бенефіціара, а інформація про залишок коштів на рахунку - за письмовим запитом обтяжувача, який має таке право за договором.

Які пункти банківської таємниці можуть розкриватися:

наявність рахунків;

номери рахунків;

залишок коштів на рахунках;

операції списання та/або зарахування на рахунки;

Призначення платежу;

ідентифікаційні дані контрагента;

номер рахунку контрагента;

код банку контрагента.

Звернення тепер потрібно складати відразу у двох видах - письмовому та електронному, якщо необхідно, щоб банк розкрив банківську таємницю. Також банк може розкрити її за рішенням суду. Але при цьому банк має повне право відмовити в розкритті банківської таємниці, якщо запит за змістом не відповідає вимогам правил.

Нагадаємо, в Україні, починаючи з 16 лютого 2021 року, українським банкам наказано за запитом державних виконавців негайно надавати інформацію про рахунки боржника і кількості грошей на них в обсязі, який запитано виконавцем. Традиційно ці дані складають банківську таємницю.