Зміни до закону про індустріальні парки

Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Міністерства економіки, 7 вересня 2021

Сьогодні, 7 вересня, Верховна Рада України схвалила в цілому законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про індустріальні парки», спрямованих на залучення інвестицій в промисловий сектор економіки шляхом запровадження стимулів в індустріальних парках», що дозволить запустити механізм індустріальних парків в Україні, які в багатьох країнах світу є ключовим інструментом економічного розвитку.

«В Україні механізм індустріальних парків не є достатньо ефективним, зокрема, й через відсутність стимулювання їх розвитку. Успішний міжнародний досвід підтримки розвитку промисловості передбачає застосування стимулюючих заходів до резидентів індустріальних парків. Впевнена, що прийнятий сьогодні Верховною Радою України законопроект відкриє нову історію розвитку індустріальних парків в Україні», - зазначила заступниця Міністра економіки Ірина Новікова.

Законопроект передбачає податкове та митне стимулювання для резидентів індустріальних парків. Для реалізації зазначених положень законопроекту є необхідним прийняття пов’язаних з ним законопроектів – 5688 і 5689.

Крім того, законопроект передбачає можливість бюджетного фінансування створення необхідної інженерно-транспортної інфраструктури індустріальних парків, можливість компенсації вартості на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж всередині парку.

Реалізація законопроекту дозволить розкрити потенціал індустріальних парків та покращити умови інвестиційної діяльності в Україні, що сприятиме збільшенню надходжень інвестицій в економіку країни, яке в свою чергу забезпечить активізацію господарської діяльності, створення нових робочих місць, формування додаткових бюджетних надходжень.

Зазначаємо, що сьогодні до Реєстру індустріальних парків включено 52 індустріальні парки, у 25 із них визначено керуючі компанії, а у 8 парках є учасники.