Закон про гармонізацію законодавства у сфері виробництва дитячого харчування

Верховна Рада України, 10 листопада 2021

Документ обмежує рекламу дитячого харчування, публікація якої після набуття законопроектом чинності буде дозволена лише в спеціалізованих виданнях за її наукового обґрунтування.

Крім того, встановлюється заборона на маркування сумішей для годування дітей написами про вміст у них глютену, оскільки його застосування в таких харчових продуктах заборонено і зазначені написи можуть вводити споживачів в оману.

За порушення цих обмежень для рекламодавців і виробників у законопроекті передбачено штраф у розмірі 50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (300-600 тис. грн), тоді як раніше він становив 1700-5100 грн.

Законопроект №4554 також визначає юридичне значення понять, "дитяче харчування" (зокрема на основі зернових), "діти грудного та раннього віку", "дитяча суміш початкова та для подальшого годування", "каші, макаронні вироби, сухарі, печиво, хлібці" та ін.

Також документ визначає терміни, за допомогою яких продукти дитячого харчування класифікуються за своїм призначенням і складом, спеціальні вимоги до дитячого харчування, а також визначає повноваження центрального органу виконавчої влади у сфері охорони здоров'я та якості харчових продуктів, порядку імпорту такої продукції в Україну.

Норми законопроекту встановлюють вимоги до якості використовуваного для дитячого харчування молока, а також забороняють використання ароматизаторів, барвників, консервантів, стабілізаторів та інших речовин, які можуть впливати на його якість.