Закон про публічні електронні реєстри

Інтерфакс-Україна, 18.11.2021

Верховна Рада у другому читанні та в цілому ухвалила законопроект №2110 "Про публічні електронні реєстри", за документ проголосували 282 народних депутати.

Законопроект упровадить поняття "базові реєстри". Вони міститимуть основну інформацію про українців.

"Наприклад, Єдиний демографічний реєстр буде першоджерелом інформації про особу - її вік, ПІБ, ідентифікаційні документи. Це поширена світова практика. Реєстри будуть поєднані між собою "Трембітою". Не потрібно приносити ксерокопії чи довідки в різні держоргани, оскільки обмін інформацією буде в електронному вигляді. Так, інформація не дублюватиметься й відрізнятиметься про одну й ту саму людину в різних держреєстрах. У результаті це дозволить робити держпослуги ефективними та максимально автоматизовувати їх", - пояснило Міністерство цифрової трансформації на сайті.

Крім того, законопроект упроваджує поняття "адміністратори" й "технічні адміністратори" держреєстрів. Це дасть змогу не створювати окремої технічної команди для кожного держреєстру, а ефективно використовувати наявні в державі ресурси команд розробки та підтримки реєстрів. Окрім того, як очікується, це підвищить ефективність використання державних коштів.