Закон про перезавантаження сфери виплати роялті

Верховна Рада України, 10 лютого 2022

Володимир Зеленський підписав Закон України “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав” щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління.

Він дає можливість організаціям колективного управління займатися виплатою роялті і захистом прав авторів і виконавців, скасовуючи чинні на сьогодні перепони. Також він перезапускає процес акредитації таких організацій.

Підписаний президентом закон скасовує ухвалені раніше рішення Комісії з акредитації і Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (далі – Мінекономіки) щодо акредитації організацій колективного управління у сфері публічного виконання творів, фонограм тощо (це стосується і організації “Автори та видавці”). Також він передбачає дострокове припинення повноважень Комісії.

Водночас, Мінекономіки повинне протягом місяця з дня ухвалення закону призначити новий склад Комісії і протягом двох місяців оголосити нові конкурси з акредитації.

Також передбачено, що зареєстровані на сьогодні організації мають право безперешкодно працювати, але не довше ніж 60 днів після того, як Мінекономіки опублікує тарифи організацій (кошти, які організації отримуватимуть за свою роботу). Така публікація відбудеться лише після проведення конкурсів з акредитації.

Закон набуде чинності з дня, наступного після його опублікування.