Україна переходить на європейські габаритно-вагові норми

Ліга, 17 лютого 2022

Кабінет Міністрів підтримав постанову про лібералізацію перевезень великогабаритних і великовагових вантажів, якою запроваджуються європейські стандарти щодо габаритно-вагових обмежень. Про це повідомляє міністерство інфраструктури.

В ухваленому документі деталізовано й уточнено максимально допустимі навантаження на вісь залежно від кількості осей і міжвісної відстані.

Згідно з новими нормами, максимальну фактичну вагу для двовісного вантажного автомобіля встановлено на рівні 18 тонн, 3-осьового – 25 тонн, 4-осьового – 32 тонни, 4-осьового зі спареними колесами 38 тонн.

Раніше максимальна дозволена вага становила 40 тонн (контейнеровози - 44 тонни), незалежно від кількості осей https://biz.ligazakon.net/news/183535_v-ukran-mozhut-zniziti-maksimalno-dopustimu-vagu-vantazhvok

Також встановлено норми для тягачів із напівпричепами - до 44 тонн для тривісних тягачів з 2- чи 3-вісними причепами.

Перехід на європейські норми став можливим завдяки технічним характеристикам нових українських автошляхів, наголосили у міністерстві.

"Минулого року ми розпочали масштабну реформу системи габаритно-вагового контролю. Нам вдалося запустити близько 100 майданчиків WIM і посилити адміністративну відповідальність за перевантаження. Як наслідок, кількість порушень у порівнянні з попередніми роками знизилася більш ніж у 30 разів. Наступний крок — перехід на європейські стандарти щодо габаритно-вагових обмежень", – прокоментував міністр інфраструктури Олександр Кубраков.