Закон про удосконалення державної регіональної політики

Інформаційне управління ВРУ, 22 липня 2022

Закон передбачає комплексне удосконалення державної регіональної політики та враховує виклики, які постали перед громадами та регіонами у зв’язку з військовою агресією російської федерації. Про це повідомляє Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Які основні нововведення чекають на громади?

запроваджується План відновлення та розвитку регіонів - комплексний документ для відбудови та розвитку регіонів та громад. Його реалізація дозволить пришвидшити відновлення об’єктів критичної та соціальної інфраструктури, житлового та громадського призначення, а також забезпечить повернення в регіон людей, які змушені були покинути свої домівки, створить сприятливі умови для діяльності всіх суб’єктів господарювання;

встановлено трирівневу, ефективну та прозору систему стратегічного планування: державна стратегія - регіональні стратегії - стратегії громад;

закріплено за агенціями регіонального розвитку статусу повноправних учасників формування та реалізації державної регіональної політики, а також розширено перелік їх співзасновників, надано право агенціям здійснювати платні послуги.

До ключових завдань агенцій віднесено:

участь у розробці регіональної стратегії розвитку і проведенні моніторингу її реалізації;

надання консультативно-методичної допомоги органам місцевого самоврядування у розробці стратегій, програм та проектів.

Такі агенції мають статус неприбуткових організацій, які при цьому не можуть бути бюджетними установами.

Закон України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засад державної регіональної політики та політики відновлення регіонів і територій було зареєстровано у Парламенті України за №5323.