Уряд затвердив Порядок функціонування реєстру біометану

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, 22 липня 2022 року

Сьогодні, 22 липня, на засіданні Уряду схвалено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про Порядок функціонування реєстру біометану». Затверджений порядок було розроблено Держенергоефективності спільно з Міненерго на виконання Закону України від 21.10.2021 №1820 щодо розвитку ринку біометану в Україні.

Урядове рішення є ще одним кроком до повноцінної інтеграції України до ЄС та реалізації спільної з ЄС мети – подолання залежності від імпортних енергоносіїв і розвиток сталої енергетики.

У затвердженому порядку також враховано європейські практики функціонування таких реєстрів біометану.

Відповідно до Закону Держенергоефективності є відповідальним за ведення Реєстру біометану та видачу гарантій походження і сертифікатів походження біометану.

Реєстр працюватиме відповідно до вимог Порядку, в якому визначено процедури:

створення реєстру біометану, його функціональних можливостей, термінів та порядку подання до нього інформації;

створення облікового запису користувачів Реєстру біометану;

видача, передача, розподіл та скасування гарантій походження біометану;

видача сертифікатів походження біометану;

проведення аудиту виробництва біометану.

Важливим є те, що для виробника біометану для створення облікового запису в Реєстрі обов’язковим є проведення аудиту об’єкта виробництва біометану. Аудитор має бути сертифікований за добровільною системою сертифікації сталого біопалива, визнаною Європейською Комісією.

Реєстр гарантій походження біометану буде частиною Єдиної платформи реєстрів гарантій походження енергії в Україні, яку розробляє Держенергоефективності із Міненерго.

“У цілому запуск реєстру забезпечить можливість верифікувати та надавати виробникам гарантії походження на біометан, поданий в газотранспортну систему. Це необхідна складова майбутнього ринку виробництва і використання біометану в Україні для заміщення газу, а також продажу біометану в країни ЄС”, - прокоментував Голова Держенергоефективності Валерій Безус.