Порядок розроблення, здійснення експертизи та застосування проектів повторного використання у будівництві

Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 14 жовтня 2022 року

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок розроблення, здійснення експертизи та застосування проектів повторного використання у будівництві, що дозволить значно скоротити строки проектування та зменшити вартість будівництва. Відповідне рішення Уряд схвалив на засіданні 14 жовтня.

«Можливість застосовувати проекти повторного використання у будівництві для нас сьогодні надзвичайно актуально. Адже використання такої документації дозволить значно скоротити строки та зменшити вартість будівництва. Це сприятиме якнайшвидшій відбудові зруйнованої соціальної та житлової інфраструктури громад, зокрема шкіл, лікарень, дитячих садочків, житлових будинків», – зазначила заступник Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська.

Зазначимо, що проекти повторного використання включають архітектурно-планувальні, конструктивні, технічні та технологічні рішення для умов будівництва, визначених завданням на проектування. Ця документація призначена для багаторазового застосування під час розроблення проєктної документації на будівництво об’єктів або їх відокремлених частин.

Під час розроблення зазначеної документації, проект повторного використання «прив’язується» до конкретної земельної ділянки з урахуванням технічних умов, а також містобудівних умов та обмежень. Тобто, якщо проект повторного використання у будівництві розроблений для проектування типової школи, наприклад у Києві, то такий проект може бути використаний для розроблення проектної документації на будівництво школи у будь-якій іншій області за умови її прив’язки до конкретних умов будівництва.

Завданням щодо розроблення проекту повторного використання визначаються геологічні, геофізичні, кліматичні (снігові, вітрові навантаження та впливи, температурні режими тощо) умови, які зазначаються у пояснювальній записці до нього.

Порядком передбачається, що за згодою особи, якій належать авторські права на вже розроблену проектну документацію, така документація може бути використана повторно з прив’язкою до умов нової ділянки будівництва.