Закон про нові правила набуття громадянства України

Верховна Рада України, 21 квітня 2023

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №7606 "Про внесення змін до Законів України "Про громадянство України" та "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо умов прийняття до громадянства України", яким передбачено про нові правила набуття громадянства.

Згідно з документом, тепер для отримання громадянства України потрібно буде скласти іспити на знання української мови, історії та Конституції.

Іноземці чи особи без громадянства, які мають визначні заслуги перед Україною, прийняття яких до українського громадянства становить державний інтерес, або які в установленому законодавством порядку проходять військову службу за контрактом у ЗСУ, Державній спецслужбі транспорту або Нацгвардії України, особи, які отримали посвідку на тимчасове проживання, упродовж двох років з моменту набуття громадянства мають скласти відповідні іспити та подати документи про їх складання.

Невиконання зобов’язання про складання іспитів з основ Конституції України, історії України, та на рівень володіння державною мовою цими категоріями осіб є підставою для втрати громадянства України.

Складання іспитів має здійснюватися в порядку, встановленому Кабміном.