Військові зможуть проходити ВЛК у цивільних лікарнях

19 квітня 2023, Українська правда

Кабмін підтримав створення позаштатних військово-лікарських комісій (далі – ВЛК) на базі цивільних медичних закладів.

Уряд ухвалив постанову щодо впровадження нового пакета в рамках Програми медичних гарантій, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Всі послуги, які входять до пакета Програми медгарантій, будуть безоплатними для тих, хто проходить ВЛК.

Пакет передбачає проведення медичних оглядів мультидисциплінарними командами лікарів ВЛК, що утворюються при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Позаштатні ВЛК, які функціонують при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, функціонуватимуть на базі цивільних медичних закладів.

Їхню кількість та перелік з урахуванням поточного навантаження визначатиме керівництво обласних військових та київської адміністрацій.

Нацслужба здоровʼя укладатиме договори з цими медзакладами та забезпечуватиме оплату наданих послуг за новим пакетом "Медичний огляд осіб, який проводиться при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки".

Такий крок дозволить посилити ресурсне забезпечення роботи лікарів, які залучені до проведення медичних оглядів для оцінки придатності бійця до військової служби.

Раніше військові могли пройти ВЛК лише у військових лікувальних закладах за територіальним принципом (також за місцем лікування, навчання, перебування у відрядженні, проведення відпустки).

"Умови повномасштабної війни ставлять перед нами нові виклики. Навантаження на військово-лікарські комісії зросло в рази. Наш обовʼязок – забезпечити українцям належний рівень обслуговування без бюрократії і черг, в тому числі у ВЛК.

Це одне з важливих і актуальних на сьогодні завдань. МОЗ зі свого боку вже долучилося до створення ВЛК на базі цивільних закладів охорони здоровʼя", – каже міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Також у МОЗ кажуть, що їхня команда працює у складі міжвідомчої роботи для удосконалення процесів роботи ВЛК.