Уряд спростив ведення підприємницької діяльності у сфері надання послуг населенню

Міністерство економіки України, опубліковано 16 червня 2023 року

Уряд спростив ведення підприємницької діяльності у сфері надання послуг населенню. Зокрема скасовується необхідність погодження місцевими органами влади режиму роботи підприємств у сфері послуг та вноситься ряд інших змін до Правил побутового обслуговування населення. Відповідну Постанову було затверджено на засіданні Кабінету Міністрів України 16 червня 2023 року.

«Уряд продовжує проводити послідовну політику дерегуляції українського бізнес-середовища. Ми скасовуємо документи, які втратили актуальність, гальмують розвиток підприємництва та заважають інвестувати в українську економіку. Наша задача створити таке бізнес-середовище, в якому підприємці не будуть витрачати свою енергію та час на непотрібну дозвільну документацію, а займатимуться виключно розвитком своїх підприємств», - наголосила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Зокрема урядова Постанова скасовує ряд регуляторних норм, які були затверджені ще в 1994 році, а також змінює деякі права підприємців і вимоги до умов ведення бізнесу відповідно до потреб сьогодення. Нові правила передбачають наступні зміни:

виключається норма щодо обов’язкової сертифікації послуг, адже державна система сертифікації припинила існування ще в 2018 році;

встановлюються права та обов’язки виконавців та споживачів при наданні побутових послуг;

надається право виконавцям самостійно встановлювати режим роботи об’єктів надання послуг, крім об’єктів, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, режим роботи яких встановлюється виконавчими органами сільських, селищних, міських рад;

надається можливість споживачам розраховуватись в безготівковій формі за надані послуги;

встановлюється вимога обслуговувати споживачів державною мовою при наданні послуг, або на прохання споживача іншою мовою, прийнятною для сторін;

визначаються деякі інші особливості надання окремих видів побутових послуг.

20.06.2023, Дебет-кредіт

Уряд затвердив нові Правила побутового обслуговування населення. А скасував вимогу щодо ведення книги відгуків і пропозицій у сфері надання послуг

Кабмін постановою від 16.06.2023 р. №614 затвердив нові Правила побутового обслуговування населення. Ці Правила визначають основні вимоги до побутового обслуговування населення і встановлюють особливості регулювання відносин між споживачем та виконавцем у наданні побутових послуг на території України.

Дія цих Правил поширюється на відносини у сфері побутового обслуговування за договорами про надання послуг, виконання робіт (побутового підряду), найму (оренди), прокату та іншими договорами за згодою сторін.

Зокрема, Правилами врегульовано особливості надання таких видів побутових послуг:

ремонт та пошиття взуття;

послуги хімічного чищення та фарбування (перефарбування) виробів;

ремонт побутової радіоелектронної апаратури, побутових машин і приладів, ремонт та виготовлення металовиробів;

ремонт та виготовлення меблів;

перукарські, манікюрні та педикюрні послуги;

ремонт та виготовлення ювелірних та інших виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння;

прання білизни;

послуги лазень, саун і душів;

послуги прокату.

Крім того, постановою скасовано вимогу щодо ведення книги відугків і пропозицій у сфері надання послуг. Відповідні норми про неї виключено з:

Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою КМУ від 18.02.1997 р. №176;

Порядку надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), затвердженого постановою КМУ від 15.03.2006 р. №297;

Ліцензійних умов провадження туроператорської діяльності, затверджених постановою КМУ від 11.11.2015 р. №991,

Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, затверджених постановою КМУ від 16.12.2015 р. №1060.